Během týdne ochlazování a postupně sněžení

Během týdne ochlazování a postupně sněžení
06.01.2013
V průběhu týdne pozvolné ochlazování, ke konci vystřídá déšť sněžení

Nad střední Evropou se bude nadále vyskytovat frontální rozhraní, které má za následek teplejší počasí na západě a chladnější na východě. V druhé polovině týdne se nad východní Evropu přesune tlaková níže, po jejíž zadní straně k nám bude zesilovat příliv chladného vzduchu od severu.

V pondělí bude v Čechách zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, od vyšších poloh se sněžením. Na Moravě zpočátku zataženo se sněhovými přeháňkami. Během dne postupně ustávání srážek a na Moravě a ve východních Čechách ubývání oblačnosti až na polojasno. Ranní minima klesnou v Čechách na 4 až 0 °C, na Moravě na 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí v Čechách na 1 až 5 °C, na Moravě na -3 až 1 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, na Moravě zpočátku zmenšená oblačnost. Během dne postupně místy se slabými přeháňkami, které budou od vyšších poloh sněhové, na Moravě sněhové od středních poloh. Ranní minima klesnou v Čechách na 2 až -2 °C, na Moravě na -3 až -7 °C. Denní teploty vystoupí v Čechách na 1 až 5 °C, na Moravě na -2 až 2 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy s občasnými dešťovými přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Odpoledne postupně přibývání srážek a smíšené srážky od středních poloh. Ranní minima klesnou na 2 až -2 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Ve čtvrtek a v pátek bude zataženo až oblačno, zpočátku s občasným deštěm, od vyšších poloh se sněžením, postupně se bude ochlazovat a srážky sněhové očekáváme od středních poloh. Ranní minima klesnou na 1 až -3 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 1 až 5 °C, v pátek na -1 až 3 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, místy se slabými sněhovými přeháňkami. Noční minima klesnou na -2 až -6 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup