Během týdne až 10 °C a déšť, pak ochlazení a mrazy

Během týdne až 10 °C a déšť, pak ochlazení a mrazy
05.01.2014
Během týdne porostou teploty k 10 °C a bude pršet, mráz a sníh až v týdnu od 13. 1.

Na začátku týdne se k nám rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Ke konci pracovního týdne bude přes nás od západu postupovat zvlněná studená fronta, za kterou k nám bude od severozápadu pronikat chladnější vzduch a díky tomu, počasí začne dostávat zimní charakter a nastoupí postupně mrazy.

V pondělí bude polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, ojediněle se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný jižní vítr. V úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, na severozápadě Čech přechodně až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Na Moravě místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami, na severozápadě s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. V pátek a během víkendu očekáváme oblačno, ojediněle s přeháňkami, které budou postupně na horách sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na 1 až 5 °C.

V následujícím týdnu (od 13. 1.) očekáváme polojasno, přechodně až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 0 až -4 °C, postupně na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na 0 až -4 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup