Babí léto vyžene teploty do 22 °C

Babí léto vyžene teploty do 22 °C
07.10.2018
Babí léto by mohlo vydržet ještě více než týden, počasí s minimem oblačnosti, ranními mlhami a maximy okolo 20 °C se bude nad naším územím držet díky tlakové výši.

V následujících dnech bude počasí u nás pod vlivem tlakových výší, díky čemuž se můžeme těšit na jasnou oblohu a denní maxima okolo 20 °C. Ráno se však můžou ojediněle vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnosti.

V pondělí zpočátku oblačno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností s mrholením. Postupně ubývání oblačnosti a srážek až na skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C, na jižní Moravě až na 21 °C. Vát bude slabý proměnlivý, na Moravě mírný severovýchodní vítr.

Od úterý do pátku bude jasno až skoro jasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 11 až 7 °C a denní teploty se vyhoupnou na příjemných 18 až 22 °C. Vát bude většinou slabý vítr východních směrů.

Během víkendu očekáváme nadále jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 15. října, naznačuje v první polovině týdne ještě babí léto se slunečnou oblohou a s možností ranní mlhy, v druhé polovině týdne by se počasí mohlo trochu pokazit, přibýt oblačnosti a přidat se i trochu srážek. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 13 až 17 °C.

frame-scrollup