Babí léto vydrží do středy

Babí léto vydrží do středy
12.10.2019
Krásné, teplé a slunečné počasí, které už pár dní zažíváme, vydrží do středy. Kdy ho od západu ukončí postupující frontální systémy.

V pondělí a v úterý bude jasno až polojasno, rána a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, v pondělí až na 23 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který na Moravě postupně zesílí.

Ve středu a ve čtvrtek zpočátku polojasno, postupně oblačno a místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C, ve středu na Moravě ještě na 22 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek a během víkendu bude polojasno, postupně přibývání oblačnosti a v sobotu místy, v neděli na většině území s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 21. října, naznačuje na začátku týdne doznívající srážky se zvětšenou oblačností, kterou vystřídá jasná až polojasná obloha s ranními mlhami nebo nízkou oblačností a na konci týdne opět návrat zvětšené oblačnosti s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou většinou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

 

 

 

 

frame-scrollup