Babí léto ukončí studená fronta

Babí léto ukončí studená fronta
02.10.2011
Studená fronta ukončí ve středu babí léto, na horách může sněžit

Déletrvající krásné počasí babího léto pomalu končí a v druhé polovině týdne se dočkáme po delší době oblačné oblohy, srážek a nízkých maximálních teplot. V pondělí a v úterý bude jasno až skoro jasno, ráno a dopoledne místy mlhy, nebo nízká oblačnost. Teplota po oba dny vystoupí ještě vysoko, na 20 až 24 °C a v noci poklesne na 12 až 8 °C.

Ve středu začne počasí u nás ovlivňovat studená fronta a tak bude zpočátku polojasno, postupně bude oblačnosti přibývat až na oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami. Srážky však nebudou příliš vysoké. Teplota vystoupí na 16 až 20 °C, na Moravě ještě až na 23 °C. Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až oblačno, zpočátku na Moravě s přeháňkami. Večer začne naše území opět ovlivňovat další studená fronta a na severozápadě území začne přibývat oblačnosti a srážek. Teplota vystoupí na 17 až 21 °C.

V pátek a po oba víkendové dny bude převládat počasí s velkou oblačností, většinou oblačno až zataženo s přeháňkami, nebo s občasným deštěm. Na hřebenech hor se můžou přechodně vyskytovat srážky smíšené, nebo sněhové. Nejvyšší teploty se budou pohybovat jen mezi 12 až 16 °C a noční klesnou na 9 až 5 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

vyhrajte poloprofesionální meteostanici

frame-scrollup