Babí léto se nekoná

Babí léto se nekoná
27.09.2017
Pokud se těšíte na babí léto, máme pro vás zklamání, počasí sice tak bude do konce týdne vypadat, o babí léto se však nebude jednat

Pokud se těšíte na babí léto, tak pro vás máme dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou. První je ta dobrá, že počasí do konce týdne bude připomínat babí léto. Ta druhá, špatná, je ta, že podle meteorologického slovníku je možné označit babí léto jen při skutečnosti, že tlaková výše má svůj střed nad střední nebo nad jihovýchodní Evropou. Tlaková výše, která bude až do konce týdne ovlivňovat počasí u nás, má svůj střed nad severovýchodní Evropou a už v neděli začne počasí od západu ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu.

Ve čtvrtek bude polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V pátek nás čeká nadále polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude většinou slabý jihovýchodní vítr.

Během sobotu bude zpočátku polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, odpoledne v Čechách postupně od západu přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V neděli bude polojasno, v Čechách od západu oblačno až zataženo a zejména na západě místy s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

frame-scrollup