A ochlazování začíná

A ochlazování začíná
19.12.2019
Vysoké teploty minulých dní by nám nebýt nadcházejících Vánoc ani nepřipomínaly příchod zimy. Vše však jednou končí a v příštích dnech se bude pozvolna ochlazovat, na Štědrý den by mohl poletovat sníh už od nadmořské výšky okolo 500 m.

Nejteplejší dny prosince jsou za námi a nás čeká až do konce roku pozvolné ochlazování, pomyšlení na nějakou třeskutou zimu a přívaly sněhu však v dohledném období nejsou na pořadu dne.

V noci na sobotu bude polojasno, od západu přibývání oblačnosti až na zataženo a k ránu na západě Čech s občasným deštěm. Teploty klesnou v Čechách na 6 až 2 °C, na Moravě na 10 až 6 °C. Vát bude v Čechách mírný západní, na Moravě čerstvý jižní vítr. Během soboty bude zataženo, od západu místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor postupně srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na Moravě až na 11 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V noci na neděli bude polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Na západě Čech postupně přibývání oblačnosti. Teploty klesnou na 2 až -2 °C. Vát bude slabý východní vítr. Během neděle bude zataženo až oblačno, místy s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými. Teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku na horách, postupně od 700 m srážky sněhové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

V úterý, na Štědrý den se opět o trochu ochladí a sněhové srážky se dostanou zase o kousek níže. Očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, v polohách od 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný  severozápadní vítr.

 

 

frame-scrollup