V úterý 9 °C, víkend přinese ochlazení k 1 °C

V úterý 9 °C, víkend přinese ochlazení k 1 °C
11.01.2015
Ochlazení dorazí na konci týdne, začátek bude ještě teplý, v úterý až 9 °C a o víkendu okolo 1 °C

Počasí v nadcházejícím týdnu bude většinou proměnlivé, místy s přeháňkami, které budou většinou od vyšších poloh sněhové. Ochlazení se dočkáme až v závěru týdne, kdy teploty spadnou z hodnot okolo 5 °C k 1 °C.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh srážky smíšené. Odpoledne ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V úterý bude většinou polojasno, k večeru na severozápadě přibývání oblačnosti a později i s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na -2 °C. Denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude proměnlivá oblačnost, místy se slabými přeháňkami, které budou od vyšších poloh smíšené. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, na Moravě při zmenšené oblačnosti až na -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 2 až -2 °C, v pátek na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 3 až 7 °C, v pátek na 2 až 6 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, které budou v sobotu od středních poloh sněhové, v neděli už i v nižších polohách sněhové. Ranní teploty klesnou v sobotu na 1 až -3 °C, v neděli na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 0 až 4 °C, v neděli na -1 až 3 °C. 

Výhled na následující týden, od pondělí 19. ledna naznačuje proměnlivou oblačnost, při přechodně zvětšené oblačnosti místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty očekáváme okolo -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup